Annons


Om Ehandel.se

Ehandel.se drivs av EHANDEL SE AB med syftet att främja svensk e-handels utveckling. Vi vill ha en objektiv mötesplats för svenska e-handlare där man kan få objektiva råd och information. Vi startade som ett projekt under 24 Hour Business Camp i början av 2009 och vi är i skrivande stund Sveriges största mötesplats för e-handlare och e-handelsleverantörer. Sedan den 1 januari 2018 är Ehandel.se en del av LRF Media.

Vi har även en finsk systersajt som du finner på Ehandel.fi. Vi finns också i Norge på no.Ehandel.com och i Danmark på Ehandel.dk.

Information om datalagring på vår sajt (GDPR).

Annonsering / Advertising

Det finns ett flertal möjligheter för exponering på Ehandel.se. Kontakta marknad@ehandel.se för att få aktuell annonsinfo.

Pressreleaser & Nyhetstips

Har du en pressrelease som du tycker vi borde ta del av kan du maila den till oss på tips@ehandel.se.

Du kan alltid kontakta oss direkt på info@ehandel.se, eller gå till vårt kontaktformulär här.

Vi som jobbar på Ehandel.se:

Johan Svensson - VD
johan@ehandel.se
+46 (0) 73 558 19 97
Massi Najimi - Försäljningschef
massi@ehandel.se
Linkedin
+46 (0) 723 95 83 43
Johanna Allhorn - Chefredaktör
johanna@ehandel.se
Linkedin
+46 (0) 709 49 47 50
Julius Gunnilstam - Redaktör och tekniskt ansvarig
julius@ehandel.se
Linkedin
+46 (0) 708 35 91 95
Izabella Bielecka - Reporter
izabella@ehandel.se
+46 (0)702 45 11 50
Jenny Nellbert - EDGE- & Traffic-ansvarig
jenny@ehandel.se
Sanna Thurdin - Eventchef
sanna@ehandel.se
+46 (0) 708-123095
Sahra Thurdin - Eventkoordinator
sahra@ehandel.se
+46 (0) 708-140 110
Frida Clementz - Content Producer
frida@ehandel.se
+46 (0) 735 72 36 36
Mohamed Majid - Account Manager
majid@ehandel.se
Linkedin
+46 (0) 73-503 48 06
Viktoria Eklund - Account Manager
viktoria@ehandel.se
+46 (0) 735 03 93 69
Jennifer Huynh - Account Manager
jennifer@ehandel.se
Joakim Andersen - Indexansvarig
jocke@ehandel.se

Kontakta Ehandel.se

Välj ärende:

Eller person:

Din epost-adress:

Ditt namn:

Meddelande:

Normalt sett svarar vi på alla e-post inom 24 timmar.

Vad blir 7 + 15 (Spamkontroll)

Fysisk kontaktinformation

EHANDEL SE AB
Orgnr: 556861-7517

Adress:
Vasatorspvägen 1
254 57 Helsingborg

Redaktionellt anförande

Ehandel.se är en diskussionsplattform för e-handlare som även förmedlar nyheter inom e-handelsbranschen. Primärt täcker vi e-handeln med fysiska varor och med ett övergripande fokus på B2C (försäljning till konsument). Inkluderat i detta är förstås alla tjänster som används inom branschen, betaltjänster, logistiktjänster och så vidare.

Vi behandlar även B2B-handel (grossistverksamhet) över nätet samt försäljning av digitala varor. Varor som kanske tidigare sålts på fysisk media men nu antingen säljs digitalt eller via strömmande media. I viss mån behandlar vi även försäljningen av tjänster via nätet. Här är vi primärt intresserade av nättjänster som använder e-handelns styrkor för att skaka om gamla branscher.

Det övergripande målet med vår nyhetsförmedling går hand i hand med vår diskussionsplattforms syfte, att sprida kunskap och stärka den svenska och nordiska e-handelsbranschen.

Eftersom e-handeln är gränslös är vår nyhetsförmedling även den global och lyfter händelser och fenomen ifrån hela världen.

Vi finner e-handelsbranschen mycket intressant och vi gör vårt yttersta för att förmedla en tydlig bild av den revolution som just nu pågår över hela vår planet.

Håller du inte med eller ogillar något vi skriver på vår sida så ligger kommentarfältet alldeles intill, där ni gärna får uttrycka er egen bild av det som behandlas.

Jobb på Ehandel.se

Efva Attling söker:

Social Media Specialist

Cissi och Selma söker:

E-Commerce Manager /webshopsansvarig

Hermine Hold söker:

Performance Marketing Specialist

Campadre söker:

Teamledare till största shoppingklubben på nätet i Norden, Campadre.


Om Ehandel.se

Vi är en objektiv community och nättidning utan ägarintresse från leverantörer. Vårt mål är att främja svensk e-handel genom att sprida kunskap.

Kontaktinformation

info@ehandel.se

Vill du annonsera?

marknad@ehandel.se

Bolagsinformation

EHANDEL SE AB
Orgno. 556861-7517

Emblem Emblem Emblem
×

Du missar väl inte vårt nyhetsbrev?

Varje fredag får du exklusiva nyheter först av alla samt en summering av hela veckan. Stäng denna ruta