Topplista: De 50 snabbast växande e-handlarna

Vi listar de snabbast växande nätbutikerna i Ehandelsindex.

Listan är baserad på senaste bokslut jämfört med föregående bokslut. Butikerna hittar vi i Ehandelsindex där vi har valt att titta på de som är klassade som primära e-handlare samt hade en omsättning över 1 miljon kronor enligt det föregående bokslutet. Listan hämtades från Ehandelsindex den 25:e april.

 

Annons
Annons
 ButikOmsättning senaste bokslut (tkr)Förändring (%)
1Cocopanda365282537
2Grand Frank167711249
3Matsmart.se26208956
4KitchenTime41426764
5Tyred.se8891741
6ICanIWill9975574
7JHNsport6869420
8Blomus10667407
9Canvasbutik6637326
10aim'n9321320
11NorthernSpirit7060317
12Mobilmaklarna.se9464316
13MagicVaporizers5368310
14Art of Time15649304
15Golvshop9697286
16Asedo36747283
17Terapima8944282
18iDeal of Sweden45424274
19eSmokes.se12442271
20Travel Heroes9314270
21Chiquelle17312242
22Joyland5291237
23Gardio3808225
24Humble Brush4451206
25Cigge.se3279205
26Yo-Yoou10673193
27Nick Cabana3182192
28Rofa.se10574187
29BladeBox3627183
30Mad Lady19820179
31Hatstore12941178
32Seos3305174
33Fanny Michel35817173
34My Perfect Day2846172
35Ernst Forssell3176163
36Biljett2432586157
37Divalicious2869156
38Nettofönster5889151
39Buildor.se55521150
40Fritidsfabriken43571148
41Concrete Humanity5128147
42AldrigVila12556147
43Boardlife.se3586145
44Plissé Experten3514144
45Katsumi Lingerie4751143
46Onlinecykel6881142
47Annas Babyshop6654140
48Möbelnet6733139
49USAgodis.se10462138
50Litenleker.se5121137

 

Uppdatering: Loveyewear och Topstreetwear.com har tagits bort från listan på grund av uppdaterad data.


 

Prenumerera

Du missar väl inte vårt nyhetsbrev E-handelsnytt?

Tack!