Driftstatus för betalsystem
Läs våra bloggar
E-handlare på Twitter
Skicka nyhetstips
Jämför Kortbetalning
Jämför E-handelsplattformar
Jämför Fraktavtal
Diskutera e-handel i forumet

Ehandel.se Liveblogg


Här Live-bloggar vi på Ehandel.se direkt ifrån alla viktiga evenemang

1.2 kilometer kvar


Mot gamla stan (taget med iPhone)

Vi har nu 1.2 kilometer kvar till Hotel Rival på Mariatorget. Nedan ser du vår lilla arbetshörna på Hotel Rica i Gamla stan.


Testar och laddar utrustning (taget med Samsung kompaktkamera)

En hel del urustning är medtagen. Systemkamera, kompaktkamera, en stor laptop, en liten laptop och tusen laddare och transformatorer. När ska trådlös el bli verklighet :(


Visitkorten checkade (taget med Nikon systemkamera)

Imorgon blir det en stor hotellfrukost vid 7 och sedan bär det av till Hotel Rival. iPhonen säger att det är 14min gångavstånd så vi får se om vi går eller tar en taxi. Beror på hur bra man sover i natt. Stockholm överraskade med ett riktigt svettigt väder. Varmt och skönt kan man tänka men då vi kom ifrån regniga Helsingborg så var det lite av en chock och lämpliga kläder saknades i bagaget. Men nog om vädret, imorgon börjar allvaret. Då är det dags att ta in och förmedla allt som Stora E-handelsdagen’arna har att erbjuda… undrar när de ska döpa om evenemanget :)

Är ni redo? Har ni några tips vi kan ta med oss? Eller jag, då vi bara är en person. Men med vi menar jag hela Ehandel.se för ni är faktiskt med på resan, eller det är i alla fall planen. Vi får se hur bra rapporteringen går :)

/Julius Gunnilstam, Ehandel.se

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *






Jobb på Ehandel.se
Payson AB söker:
Senior .Net utvecklare
Eton Fashion AB söker:
E-Commerce Manager
Brightstep AB söker:
hybrisutvecklare