När jag var i Sundsvall för några veckor sedan så höll jag ett antal sessioner där jag gick igenom olika ehandlares webbplatser och gav tips på vad man kan göra för att optimera designen för bättre konvertering och kundupplevelse och jag tänkte se om det fanns fler som var intresserade av att göra en repris på det under #Emeet4.
Tanken är att att jag och Sïmon Saneback sätter oss ner och under 20-30 minuter tittar igenom din e-handelslösning för att se vilka eventuella saker du antingen kan göra direkt och vad du kan testa med A/B testning för att öka din konvertering. Eftersom det är så mycket spännande som händer på #Emeet4 så vill vi inte låsa upp hela dagen dock, men 4 sessioner tänkte vi bjuda på.
Under en sådan begränsad tid så hinner vi med ett begränsat antal sidor, så välj ut 3-4 sidor du vill att vi tittar på så går vi igenom så många vi hinner med.
Om du är intresserad så skicka ett mail till jimi.wikman@brightstep.se så ska vi se vad vi kan göra för dig och din butik.













Jobb på Ehandel.se


Trackbacks & Pingbacks 1
[...] more: Mortfiles – Webbhotell och Webbdesign – 4 optimeringssessioner … Share this:DelaFacebookTwitterLinkedInE-postLiknande [...]
Post a Comment