Driftstatus för betalsystem
Läs våra bloggar
E-handlare på Twitter
Skriv en egen nyhet
Jämför Kortbetalning
Jämför E-handelsplattformar
Jämför Fakturabetalningar
Diskutera e-handel i forumet

Min historia om Roliga Prylar med bilder

 

Detta är det längsta och mest ärliga jag bloggat någonsin. Det är en berättelse om hur jag startade Roliga Prylar, mina problem jag haft och det dilemma jag har nu.

Ett måste att läsa i helgen om inte för texten så för alla bilder :-)

http://www.dan.se/detta-ar-en-saga-om-ofrivillig-framgang.html

Comments 6

  1. Tomas wrote:

    Intressant läsning! Inte lätt att ge några råd utöver att låta magkänslan bestämma. Stora beslut kan man inte basera på siffror och kalla fakta, gå på känsla kombinerat med inställningen att man ska göra det man tycker är kul, då blir det bra. Det försöker jag gå efter, men jag verkar inte ha lika skoj som du för jag har inte alls samma utvecklingskurva som du:-)

    Tack för att du delar med dig, det är intressant att ta del av din framfart och fortsatt lycka till!

    Posted 12 Feb 2010 at 23:39
  2. GregerA wrote:

    Kul att läsa, och jag har själv också känslan av att den roligaste fasen i ett företags utveckling är den som det är omöjligt att leva på …. ;-)

    Kan nämna att jag har både stort lager och … nja, inte lastbrygga, men i alla fall lastport i markplan. Det borde väl ge några extra poäng i SEO-ranking … :D

    Posted 15 Feb 2010 at 2:09
  3. Katrin wrote:

    Intressant och tänkvärt. Kan meddela att jag har inte heller någon lastbrygga, men så har jag inget lager där jag jobbar heller :-)

    Posted 15 Feb 2010 at 12:17
  4. Patrik wrote:

    Riktigt intressant läsning Dan. Tack!

    Jag hoppas ditt beslut blir till ditt bästa.

    Posted 15 Feb 2010 at 15:10
  5. Rikard wrote:

    Hur går det Dan? Blir det ett liv efter jul?

    Skulle vara intressant att höra dina funderingar idag.

    Posted 30 Mar 2010 at 20:41
  6. Dan Nilsson wrote:

    Ja det blir det… jag har löst allt… men jag har inte gått ut och berättat något än, men det kommer snart :)

    Posted 08 Apr 2010 at 13:59

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

Denna sida ägs och förvaltas av Retevo AB