Ämne: eran "stat"
Visa ett inlägg
  #5 (permalink)  
Gammal 2009-08-31, 15:19
timmys avatar
timmy timmy är inte uppkopplad
http://www.canvasframkallning.se
Medlem
 
Reg.datum: Mar 2009
Inlägg: 127
Standard

Vill inte heller gå ut med några exakta siffror och håller med tim om att jag tror det är många som startar en webbutik tillsammans med en annan inkomstkälla. Det är svårt att kunna leva på det i början och samtidigt utvecklas till att bli något stort, tycker jag.

Jag startade min webbutik under sista året jag pluggade på universitet. Det var mycket jobb på kvällarna efter skolan, utan att ta ut någon direkt lön. Hade inte råd med någon lokal utan allt gjordes från sovrummet, med en skrivare som i princip täckte en hel vägg och tavelramar under sängen. Det var många som inte förstod hur jag kunde hålla på med det jag gjorde, men min sambo var förlåtande

Nu har jag läst klart och levt 3 månader på butiken utan några problem. Det var helt klart värt jobbet jag la ner i början.
Svara med citat