Jag tänker så här efter att ha varit inne.
Jag tror att om du gör detta helt själv så skall du kanske visa hur det görs och förklara exklusiviteten i det hela. Loctite låter som något man lagar gamla avgasrör med, inte som man bygger exklusiva smycken med. Fem guldlager i all ära, men varför fem lager? Och reparationsgarantin, hur vågar du lämna den?
Jag tror att du måste knyta samman tekniken med exklusiviteten. Idag marknadsför du guldet, men inte hantverket och inte tekniken.
Fler bilder, där man får se detaljer av ipodarna. Kanske också leta reda på några mer exklusiva lurar till dem, för det känns inte som man vill ha originalluren till den här produkten.
Visa att man kan få graveringar (om man nu kan det) och marknadsföra det som studentgåva, konfirmationspresent eller kanske en juste säljarbonus är ett annat sätt att få uppmärksamhet. För utan tvekan väcker produkten ett ha-begär.
|