Citat:
Ursprungligen postat av alex@a-skylt.se
|
hej
Vid en första anblick får jag lite rädsla för att det är så mycket röd färg, det känns lite farligt och inte så inbjudande. Läs gärna på lite färglära om just rött på tex
Hälsa, för kropp och själ i balans - Startsida
Stilen på logotypen gillar jag men hade gärna sett lite mer solida färger istället för alla dessa gasmoln eller vad det nu är i den. Känns svårläst.
Era produktlistningar tycker jag är lite svåra. Känns som det hade behövt någon liten avgränsare mellan dem. Som det är nu tycker jag produkterna i listorna flyter ihop å det är svårt att få grepp om raderna.
Samma sak gäller produktsidorna, dom känns lite röriga. Här är dock produktlistningen med relaterade produkter mycket bättre.
Ni verkar ha många likadana produkter där det ända som skiljer är längden. Känns lite onödigt att ha dessa i produktlistningarna som 3-4produkter istället för att skriva ut det i en produkt där man kan i tex en dropdown kan välja tex Längd/Bredd.
Sen i headern har du ett stavfel "leverar" står det istället för levererar. Ser väldigt oproffsigt ut.
På era sidor typ "om oss" kontakta oss osv så hade det kanske varit käckt med en bild av erat lager/fabrik så man ser att det verklingen är ni som tillverkar och att ni verkligen finns någonstans fysiskt.
Ni har lagt in telefonnumret väldigt snyggt på förstasidan. Men jag hade nog velat flytta den så den finns under era produktkategorier så man ser det hela tiden.
Hur ser man frakten i vanliga fall när ni inte har fri frakt?