Driftstatus för betalsystem
Läs våra bloggar
E-handlare på Twitter
Skicka nyhetstips
Jämför Kortbetalning
Jämför E-handelsplattformar
Jämför Fraktavtal
Diskutera e-handel i forumet
Hejsan! Du verkar inte vara medlem på Ehandel.se ännu. Du vet väl att det är gratis och ger dig tillgång till forumet, nyhetsbrevet och mycket mer?
Bli medlem nu eller Logga in:

Gå tillbaka   Ehandel.se > E-handelsforumet > Generellt om E-handel

Svara
 
LinkBack Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #11 (permalink)  
Gammal 2012-05-31, 11:47
Per Nilssons avatar
Inventarie på Ehandel.se
www.knivhuset.com
Nilssons Partihandel AB
@Knivkungen
 
Reg.datum: Aug 2010
Inlägg: 2 045
Per Nilsson will become famous soon enough
Skicka ett meddelande via Skype™ till Per Nilsson
Standard

Fenomenet kallas för "skomakarens barn".
__________________
Knivhuset - nätets vassaste butik. Prisvärda kockknivar.
Svara med citat
  #12 (permalink)  
Gammal 2012-05-31, 15:56
Veteran
http://www.butik21.com/
NHM Supplies AB
@butik21
 
Reg.datum: Jun 2010
Inlägg: 1 010
Richie72 will become famous soon enough
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Arne på Posten Visa inlägg
Jag tar till mig synpunkter jag får under mina föreläsningar, när jag träffar e-handlare, från er här på forumet och vid enskilda kundmöten.
Er kundservice på telefon är i alla fall väldigt bra!!! Det tycker jag du kan vidarebefordra internt.
__________________
Driver butik21.com som säljer stödstrumpor & kompressionsstrümfpe (stödstrumpor på tyska alltså).
Delaktig i E-magasinet.
Svara med citat
Annons
  #13 (permalink)  
Gammal 2012-05-31, 17:14
Ny medlem
Ingen
PostNord
 
Reg.datum: Feb 2012
Inlägg: 5
Arne på Posten is on a distinguished road
Standard kundservice

Tack Richie72 det ska jag göra. Ha en fortsatt trevlig kväll
A
Svara med citat
  #14 (permalink)  
Gammal 2012-05-31, 18:17
Parvelitos avatar
Inventarie på Ehandel.se
shop.parvelito.se
Parvelito AB
@parvelito
 
Reg.datum: Apr 2009
Inlägg: 4 333
Parvelito will become famous soon enoughParvelito will become famous soon enough
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Arne på Posten Visa inlägg
Jag är ofta ute och pratar e-handel, tycker till om både det ena och det andra i hela e-handelsprocessen och ofta visar jag upp goda exempel som jag vet fungerar bra och som förhoppningsvis kan utveckla e-handeln. Det ligger i både vårt, e-handlarens och konsumenternas intresse. Även internt på Posten talar jag om det som inte fungerar, som har e-handelsbäring. Jag tar till mig synpunkter jag får under mina föreläsningar, när jag träffar e-handlare, från er här på forumet och vid enskilda kundmöten.

Jag kan då återföra konstruktiv kritik till dem som är ansvariga och på så vis få igång förändrings- och utvecklingsprocesser internt hos oss.

När det gäller själva frimärksshoppen så är vi väl medvetna om att den inte är optimal, därför håller vi på att jobba fram en ny webbutik för detta inklusive ny orderbekräftelse. Vi har självklart tagit till oss synpunkterna om till exempel Rek som vi tycker är ett mycket bra förslag.
Jag tycker det är bra att Posten håller sig med en "omvärldsbevakare" som dig, som dessutom delar med dig. Det är värt mycket för oss små ehandlare som inte har råd med egna anställda omvärldsbevakare. Du gör ett bra jobb, och jag är säker på att ehandeln som helhet i Sverige har stor nytta av Postens satsning på att ha dig i den roll du har.

Icke desto mindre så hade jag väl kanske hoppats på en lite bättre prestation från Posten när man ehandlar där. Jag ser inget fel på shopen i sig, utan mer hanteringen runt en order.

Jag reklamerade igår till kundtjänst, och de skulle då skicka ut en ny omgång. När jag så vittjade postlådan ikväll så låg där ett tunt brev från Posten, som visade sig innehålla en kreditnota, men inga frimärken.

Jag vet inte hur jag skall tolka den, om det är så att Posten vill betala tillbaka pengarna istället för att leverera frimärkena jag beställt, eller om den råkade åka ut ur systemet och skickades till mig av misstag i den interna hanteringen. Jag får ringa kundtjänst i morgon igen...
__________________
Driver följande E-butiker:
- Parvelito där du t.ex. kan köpa en datorväska, ett väggfäste för din TV eller en kabel till dina prylar.
Svara med citat
  #15 (permalink)  
Gammal 2012-06-07, 18:40
Parvelitos avatar
Inventarie på Ehandel.se
shop.parvelito.se
Parvelito AB
@parvelito
 
Reg.datum: Apr 2009
Inlägg: 4 333
Parvelito will become famous soon enoughParvelito will become famous soon enough
Standard

Frimärkena kom i fredags, i en vit bubbelplastpåse som ett vanligt brev.
__________________
Driver följande E-butiker:
- Parvelito där du t.ex. kan köpa en datorväska, ett väggfäste för din TV eller en kabel till dina prylar.
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Trackbacks are
Pingbacks are
Refbacks are




Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2013, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Svensk översättning av: Anders Pettersson
vBulletin Skin developed by: vBStyles.com
Ad Management plugin by RedTyger






Jobb på Ehandel.se
Grizzly Zoo söker:
E-handelsansvarig