Startsida › Forum › E-handelsforumet › E-handelsplattformar › nĂ¥gon som testat c4 media?
- Detta ämne har 3 svar, 4 deltagare, och uppdaterades senast för 13 Ă¥r, 9 mĂ¥nader sedan av
Qarillion.
-
FörfattareInlägg
-
30 januari, 2012 kl. 18:24 #97280
Kashkan
DeltagareNĂ¥gon som har gjort sin hemsida med c4media? lite sugen : )
30 januari, 2012 kl. 18:42 #135293
TigernDeltagare31 januari, 2012 kl. 08:18 #135363ogge_112
DeltagareJag har använt dom och jag rekommenderar dom inte. Deras lösning ser mycket billigare ut än vad den i praktiken blir för att fĂ¥ en hyfsad butik. Gillade inte heller deras adminstrationsdel, tyckte den var väldigt begränsad.
Har varit uppe trĂ¥dar om c4 media innan som tigern pĂ¥pekar,men lyckas tyvärr inte hitta dom med sökfunktionen.
31 januari, 2012 kl. 08:52 #135367Qarillion
DeltagareVi kör en hemsida ifrĂ¥n C4MEDIA idag och jag fĂ¥r nog säga att om man jämför med vad vi testat tidigare sĂ¥ är vi helt klart nöjda.
Vi har mycket bättre sökoptimering än tidigare och det är en viktig faktor för oss. Lätt att administrera och lägga upp produkter. Vi kör idag med en specterkoppling för att kunna använda automatiska lagerinköp och sĂ¥dant.
Fördelen men C4MEDIA är att dom tillverkar moduler till vettiga pengar tycker jag. Det vi fastnade var faktiskt att äga butiken utan att göra den själva dĂ¥ vi har noll kunskap om detta samt att det var ett krav att vi skulle kunna koppla den till ett affärsystem utan manuell hantering.
Be om en offert. Det kan ju inte skada iallafall, det andra kan du ju se om du loggar in och testar lite i systemet.
-
FörfattareInlägg
- Du mĂ¥ste vara inloggad för att svara pĂ¥ detta ämne.